Akció!

Príručka (ne)dokonalej matky

7.90

Lákavé odporúčanie, podľa ktorého existuje príručka dokonalého materstva, by na obálke knihy pôsobilo skvostne. Dobrý dojem by sme vyvolali, aj keby sme o sebe tvrdili, že sme svoj život zasvätili excelentnému zvládnutiu tejto úlohy bez najmenšej chybičky.

Nebudeme však klamať. Byť mamou nie je ľahké, práve naopak, je to neskutočne ťažké. A ak by nestačilo to množstvo očakávaní, ktoré na seba kladieme my, od okolitého sveta dostávame hromadu ďalších. Pretože všetci vedia lepšie než my, aké by sme mali byť, čo a ako by sme mali prežívať, hoci niekedy musíme bojovať o holé prežitie, aby nás nepohltil kolobeh práce, rodiny a sebarealizácie.

Niekedy zlyháme, inokedy hviezdime. Akceptujeme, že v živote to už tak chodí, rovnako ako aj v našich príbehoch, ktoré práve držíte v ruke. Pre nás bolo vždy dôležité, aby sme ostali samy sebou vďaka úprimnosti, a nie dokonalosti, o ktorej sa dá iba snívať a nádejať.

Iveta Bartalos Tóth a Krisztina Mészáros – blogerky, spisovateľky, organizátorky, zakladateľky komunity Maďariek žijúcich na Slovensku s názvom Lebo byť ženou je dobré v tejto knihe spomínajú na udalosti, ktoré samy zažili, keď boli ich deti malé. Na citové výkyvy, na krásne i ťažké chvíle či skúšky sily.

Zmýšľajú dnes rovnako? Nie. Predsa to však boli práve tieto udalosti, vďaka ktorým sa stali tými, kým sú dnes.

Értékelések

Még nincsenek értékelések.

„Príručka (ne)dokonalej matky” értékelése elsőként
a magyar nőirodalom története dióhéjban XVI-XIX. század

Iratkozz fel hírlevelünkre és vidd el az ingyenesen letölthető ajándékot!

A magyar nőirodalom története dióhéjban című 36 oldalas e-bookot.